Regulamin odbywania zajęć dydaktycznych w Oddziale Klinicznym Pediatrii Katedry Pediatrii SUM w Bytomiu
I. Zajęcia dydaktyczne odbywają się zgodnie z harmonogramem zatwierdzonym przez Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach oraz Dziekana Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu i obejmują zajęcia z przedmiotów:
- Pediatria – dla studentów kierunków pielęgniarstwa i położnictwa studiów Io oraz dla studentów kierunku Ratownictwo medyczne
- Kliniczne podstawy fizjoterapii, w Pediatrii – dla studentów kierunku fizjoterapia JSM
- Kliniczne podstawy fizjoterapii, w Pulmonologii – dla studentów kierunku fizjoterapia JSM
- Podstawy prawa - dla studentów kierunku fizjoterapia JSM
- Prawo medyczne - dla studentów kierunku pielęgniarstwo i połoznictwo Io
- Prawo w praktyce pielęgniarskiej/położniczej - dla studentów kierunków pielęgniarstwa i położnictwa studiów IIo
II. Realizacja zajęć
- Zajęcia odbywają się w formie wykładów (on-line lub e-learning), zajęć praktycznych, ćwiczeń i seminariów. Uczestnictwo we wszystkich formach zajęć jest obowiązkowe.
- Studentów obowiązuje teoretyczne przygotowanie się do każdego dnia ćwiczeniowego wg wykazu tematów zamieszczonego na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Oddziału Klinicznego Pediatrii http://pediatriabytom.sum.edu.pl/
- Zaliczenie zajęć odbywa się na podstawie udziału w zajęciach (100% obecności), ustnego lub pisemnego zaliczenia każdego dnia ćwiczeniowego oraz zaliczenia zagadnień przewidzianych do samokształcenia u osoby prowadzącej zajęcia.
- Studenci uczestniczą w zajęciach tylko z grupą do której zostali przypisani. Nauczyciel nie przyjmuje na zajęcia studentów, którzy nie znajdują się na liście studentów w danej grupie.
- Studenci, którzy z ważnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w zajęciach zgodnie z harmonogramem, zobowiązani są przedłożyć Kierownikowi Ćwiczeń usprawiedliwienie, pisemne lub drogą e-mail w ciągu 2 tygodni od nieobecności. Kierownik Ćwiczeń wyznaczy formę i termin odrabiania zajęć.
- Zamiana terminu zajęć praktycznych, ćwiczeń lub seminariów może odbywać się jedynie w usprawiedliwionych przypadkach, zgodnie z aktualnymi zarządzeniami Rektora SUM. Informację telefoniczną można uzyskać indywidualnie w Sekretariacie Oddziału Klinicznego Pediatrii (tel. 32-7861498).Zaliczenie wszystkich zajęć jest warunkiem dopuszczenia do egzaminu końcowego/zaliczenia na ocenę z przedmiotu nauczanego na poszczególnych kierunkach.
- Egzamin/zaliczenie na ocenę z przedmiotu Pediatria, w pierwszym terminie jest egzaminem/zaliczeniem testowym, a w pozostałych terminach poprawkowych jest egzaminem/zaliczeniem ustnym dla studentów pielęgniarstwa (Io)/położnictwa (Io)/ratownictwa medycznego. Student ma prawo do wglądu do swojej ocenionej pracy egzaminacyjnej w terminie 5 dni od ogłoszenia wyników egzaminu zgodnie z Regulaminem Studiów. Odwołanie może zostać złożone zgodnie z Regulaminem Studiów.
- W przypadku studentów pielęgniarstwa i położnictwa ocena końcowa z przedmiotu jest średnią ocen uzyskanych z egzaminu/zaliczenia na ocenę z pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego.
- Brak zaliczenia przedmiotu lub nieusprawiedliwiona nieobecność na egzaminie w wyznaczonym terminie jest równoznaczna z otrzymaniem oceny niedostatecznej.
- Konsultacje dla studentów będą odbywały się po telefonicznym lub e-mailowym umówieniu z poszczególnymi wykładowcami (możliwe spotkanie bezpośrednie lub on-line) – dane kontaktowe znajdują się na stronie www.
- Anonimowe uwagi dotyczące jakości kształcenia student może zgłosić pisemnie (zabezpieczony pojemnik znajduje się w punkcie pielęgniarskim Odcinka Dzieci Starszych i Młodszych piętro 3 Oddziału Klinicznego Pediatrii).
- Na zajęciach obowiązuje odpowiedni ubiór (fartuch lub mundurek zapięty, obuwie zmienne oraz obowiązujące aktualnie zabezpieczenie epidemiczne). Każdy student ma obowiązek nosić identyfikator.
Skandokumentu podpisany przez Dziekana WNoZK